21 Mart 2019

Pomeranian Boo Köpeklerinin Özellikleri

Dünyanın en popüler köpek ırklarından biri olan Pomeranian Boo Türkiye’de de hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip. Nasıl olmasın ki, küçük, sevimli, adeta bir oyuncak ayıya benzeyen bu tatlı köpeklere karşı kayıtsız kalmak mümkün değil. Peki, Pomeranian boo özellikleri neler? Haydi, hep beraber bu sevimli bıdıkları daha yakından tanıyalım.

Ufacık tefecik

Pomeranian boo küçük bir köpek ırkıdır, küçük boyutları da sevimliliklerine sevimlilik katar. Bir boo köpek maksimum 30 santim yüksekliğe ve 3 kilo ağırlığa ulaşabilir.

Tüyleri müthiştir

Çok sık ve yumuşak tüyleri olan pomeryan köpeklerin tüylerini okşamak büyük bir keyiftir. Booların kürkleri krem, turuncu,  kahverengi, açık kahverengi, kızıl, beyaz ya da siyah renklerdedir. Bazen iki renkli pomeryan köpek de görülebilir.

O bir meraklı!

Pomeranian boo yavruları daha küçücükken bile meraklıdırlar ve bu meraklı halleri yetişkinliklerinde de devam eder. Meraklı yapıları öğrenmeye de çok hevesli olmalarını sağlar ki bu da kolay eğitilebilmelerinin en önemli sebeplerinden biridir.

Oyuncudur

Köpek dostu ile bol bol oyun oynamak isteyenler için pomeryan kesinlikle harika bir alternatif, çünkü boo köpek yavrusu da yetişkini de çok oyuncudur. Hiç sıkılmadan uzun süre oyun oynayabilirler.

Çok sadıktır

İnsanların köpeklerle yakın ilişkide olmasının en önemli sebeplerinden biri köpeklerin sadakati.  Minnak Pomeranian köpekler de o minik boyları ile adeta birer sadakat abidesiler. Sahiplerine aşırı bağlı olan pomeryan köpeklerin popüler olmasında bu özelliklerinin de rolü büyük.

Kolay eğitilir

Yazımızın başında belirtmiştik aslında ama yine de tekrar etmekte fayda var, pomeryan yavru köpekler zeki oldukları için çok kolay eğitilir.

Apartman hayatına uyumludur

Pomerian köpek apartman hayatına en uyumlu ırklardan biridir. Apartmanda yaşamaya kolayca alışır ve ev içinde hemen hiç sorun çıkartmaz. Bu da Pomeranian köpek severler için tabi ki büyük bir avantaj.

Ortalama ömrü 15 yıl

Boo köpek için uzun ömürlü diyebiliriz, bu bızdık köpeklerin ortalama yaşam süresi 15 yıl. İyi bakıldığında bu süre uzayabiliyor. Yani bir pomeryan yavru sahiplenecekseniz ona uzun yıllar boyunca iyi bakmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Diğer hayvanlarla süper anlaşır

Pomeranian diğer petlerle süper anlaşır ve bu da kalabalık hayvanlı aileler için harika bir köpek olmasını sağlar. Özellikle pomeryan yavru köpekler diğer hayvanlarla birlikte büyüdüklerinde birbirlerine alışmaları çok daha kolay olur.

Yabancılara sinirlenebilir

Söz konusu yabancılar olduğundaysa bir pomeryan köpek o uyumlu halinden çıkıp sürekli havlayan sinirli bir cüceye dönüşebilir. Bu yüzden boo köpeğinizi yabancılarla karşılaştırırken ihtiyatlı olmanızda fayda var.

En pahalı köpeklerden biri

Pomeranian fiyatları çok yüksek, bu sevimli kuçular en pahalı köpekler arasında yer alıyor. Ancak köpekleri satın almak doğru değil. Satın almak yerine ücretsiz pomeryan sahiplenme ilanlarına göz atarak çok seveceğiniz bir pomeryan bulmanız.

Share

You may also like...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir